দিস্ত্ৰিক ত্ৰান্সপোৰ্ত

ডিস্ত্ৰিক ত্ৰান্সপোৰ্ত ডিপাৰ্মেন্ত অসি হান্নদি পোলিিাডিপাৰ্মেন্ত কী মখাদা লৈরম্মী। ডিপাৰ্মেন্ত কী ডাইরেক্টরেত অমা ইং কুমজা ১৯৭৯দা হাংদোকখিবগা লোয়ননা ডিপাৰ্মেন্ত অসি পোলিসডিপাৰ্মেন্ত তগী খায়দোকখিবনি। ত্ৰান্সপোৰ্ত ডিপাৰ্মেন্তকী থৌদাং অমদি দাইতশিং মখল কয়ানি অদুগা অসুম অসুম য়ামখতলক্লি। ত্ৰান্সপোৰ্ত ডিপাৰ্মেন্ত  কী থবক থৌরমশিংদি মপুং ওইনা নন প্লান  তৌই হায়বদি- দ্ৰাইভিং  লাইসেন্স পীবা ভেহিকল ৰেজিসত্ৰেসন ৰুত পাৰ্মিত  পীবা মোতোৰ  ভেহিকল তেক্স ,ফী,ফাইন নচিংবা ৰিভিন্য়ু খোমগৎপা অমদি মোতোৰ ভেহিকল এক্ট  অমদি ৰুল নচিংবা চৎনহনবনি। ভাহান অমসুং শাৰাথি হৌদোরকপগা লোইননা কমপ্য়ুতৰাইজ তৌদুনা ইশ্মাৰ্ত কাৰ্দ পীবগী সিস্টেম চলাইরে।মথক্কী দাইতশিংসিদা নত্তনা ত্ৰান্সপোৰ্ত ডিপাৰ্মেন্ত না সেন্ত্ৰেল মীনীস্ট্ৰি শিংনা পায়খৎলকপা তোঙান তোঙানবা প্ৰোজেকশিং হায়বদি ইম্ফাল ইন্টৰনেস্নেল এৰপোৰ্ত  পাকথোক চাউথোকহনবা, জিৰি-ইম্ফাল  ৰেলৱে লম্বী শেম্বা,লোক্তাক অমদি বরাক তুরেলদা পায়খৎলিবা ফেজ-১ অমসুং ফেজ-২ ইনলেন্দ ত্ৰান্সপোৰ্ত কী প্ৰোজেক শিং অমসুং এৰ এম্য়াবুলেন্সনা হেলিকোপতৰ সুৰভিস  নচিংবা হৌদোকপদা ত্ৰান্সপোৰ্ত ডিপাৰ্মেন্ত না নোদেল ওথোৰিতি ওইনসু থবক তৌরি।

স্টাফ স্ট্ৰেন্ত

হৌজিক ফাওবদা  ত্ৰান্সপোৰ্ত ডিপাৰ্মেন্ততা লৈরিবা স্টাফ মশিংসি পুন্না ১৬৭নি অদুগা দিস্ত্ৰিক ত্ৰান্সপোৰ্ত ওফিস ,বিা দা স্টাফ ১২মনিত্ৰোন স্টাফ ২ অমসুংঐস.এস . অাৰ. এফ  স্টাফ ২ লৈরি।